за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Jordan Mesh
NIKE Jordan Mesh
NIKE Jordan Mesh
NIKE Jordan Mesh
NIKE Jordan Mesh
NIKE Jordan Mesh
Код на производ: 45B320-023
NIKE

NIKE Jordan Mesh

Код на производ: 45B320-023
JORDAN MESH DRESS е фустан за девојки кој ќе направи да се чувствуваат како кошаркарски принцези. Овој фустан без ракави е изработен од мека мрежеста ткаенина што дише која обезбедува свежина и удобност во текот на денот. Дизајнот на вратот и графиката Jordan 23 на градите му даваат на овој фустан спортски изглед. Спецификација: Lifestyle фустан без ракави за девојки Мрежеста ткаенина Лого на Jordan 23 Состав: 60% памук, 40% полиестер Одржување: Машинско перење.
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
836 ДЕН
Заштеда: 1.254 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S 8-9г.
 • L 12-13г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

JORDAN MESH DRESS е фустан за девојки кој ќе направи да се чувствуваат како кошаркарски принцези. Овој фустан без ракави е изработен од мека мрежеста ткаенина што дише која обезбедува свежина и удобност во текот на денот. Дизајнот на вратот и графиката Jordan 23 на градите му даваат на овој фустан спортски изглед.
Спецификација:

 • Lifestyle фустан без ракави за девојки
 • Мрежеста ткаенина
 • Лого на Jordan 23
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Jordan Mesh
  Долг фустан
  NIKE Jordan Mesh