за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
NIKE Trail Aireez
Код на производ: DX6883-010
NIKE

NIKE Trail Aireez

Код на производ: DX6883-010
Машката јакна за трчање Nike Trail Aireez е токму тоа, лесен дизајн кој ви овозможува да трчате на влажно време. Направете авантурите на отворено да траат цела година со оваа ултралесна јакна. Го направивме со водоотпорна ткаенина која нема да се залепи на вашата кожа дури и кога температурата се зголемува. Покрај тоа што можете да ставите некои ситници во џебот, можете да ја спакувате и целата јакна кога не ја користите. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот, додека еластичните делови спречуваат несакано движење. Има и рефлектирачки детали, како и логото на Nike кое јасно говори за вашата љубов кон брендот. Спецификација: Машка јакна за трчање со качулка Состав: 100% најлон Водоотпорна ткаенина Прилагодлива капуљача Рефлектирачки детали Може да се спакува во џеб Целосна патент Еластични делови Лого на Nike.
6.890 ДЕН
6.890 ДЕН
6.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машката јакна за трчање Nike Trail Aireez е токму тоа, лесен дизајн кој ви овозможува да трчате на влажно време. Направете авантурите на отворено да траат цела година со оваа ултралесна јакна. Го направивме со водоотпорна ткаенина која нема да се залепи на вашата кожа дури и кога температурата се зголемува. Покрај тоа што можете да ставите некои ситници во џебот, можете да ја спакувате и целата јакна кога не ја користите. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот, додека еластичните делови спречуваат несакано движење. Има и рефлектирачки детали, како и логото на Nike кое јасно говори за вашата љубов кон брендот. Спецификација:

 • Машка јакна за трчање со качулка
 • Состав: 100% најлон
 • Водоотпорна ткаенина
 • Прилагодлива капуљача
 • Рефлектирачки детали
 • Може да се спакува во џеб
 • Целосна патент
 • Еластични делови
 • Лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шушкавец
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Trail Aireez
  Шушкавец
  NIKE Trail Aireez