за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ: FD2863-675
NIKE

NIKE Dri-FIT

Код на производ: FD2863-675
Nike Dri-FIT Running Top за тинејџерки бидејќи физичката активност не престанува со заминувањето на сончевите летни денови. Кога сонцето ќе исчезне и студот ќе зајде, време е да се облекувате слоевито. Моделот е изработен од мазна, еластична ткаенина и има долги ракави, што го прави одличен избор кога треба да останете топло додека го поминувате времето надвор. Затворањето со ½ патент дава можност за прилагодување на деколтето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува влагата за побрзо испарување, помагајќи им на девојките да останат суви за време на физичката активност. Издолжениот раб обезбедува дополнителна покриеност при виткање или истегнување. Спецификација: Tоп за трчање за тинејџерки Долги ракави Dri-FIT технологија Затворање со патент ½ Машинско перење Продолжен раб Состав: 100% полиестер.
3.490 ДЕН
3.490 ДЕН
3.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Dri-FIT Running Top за тинејџерки бидејќи физичката активност не престанува со заминувањето на сончевите летни денови. Кога сонцето ќе исчезне и студот ќе зајде, време е да се облекувате слоевито. Моделот е изработен од мазна, еластична ткаенина и има долги ракави, што го прави одличен избор кога треба да останете топло додека го поминувате времето надвор. Затворањето со ½ патент дава можност за прилагодување на деколтето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува влагата за побрзо испарување, помагајќи им на девојките да останат суви за време на физичката активност. Издолжениот раб обезбедува дополнителна покриеност при виткање или истегнување.
Спецификација:

 • Tоп за трчање за тинејџерки
 • Долги ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Затворање со патент ½
 • Машинско перење
 • Продолжен раб
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Dri-FIT
  Маица со долги ракави
  NIKE Dri-FIT