за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
adidas ADIZERO
Код на производ: IK4348
adidas

adidas ADIZERO

Код на производ: IK4348
Код на производителот: IJH27
adidas ADIZERO е исклучително лесен машки шорц за трчање, делумно направен од рециклирани материјали. Кога е време да бидете брзи, фатете ги овие шорцеви. Неговата еластична ткаенина се движи со вас, а страничните процепи овозможуваат долги чекори. Како што се зголемува пулсот, технологијата за ткаенина AEROREADY ја отстранува влагата за да ве одржува суви, свежи и фокусирани на движењето на нозете. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 70% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidas што помага да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Slim fit Еластичен прилагодлив појас Странични процепи Исклучително лесна перфорирана ткаенина AEROREADY ткаенина Заден џеб Рефлектирачки детали Состав: 86% рециклиран полиестер, 14% еластин.
3.988 ДЕН
3.988 ДЕН
3.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas ADIZERO е исклучително лесен машки шорц за трчање, делумно направен од рециклирани материјали. Кога е време да бидете брзи, фатете ги овие шорцеви. Неговата еластична ткаенина се движи со вас, а страничните процепи овозможуваат долги чекори. Како што се зголемува пулсот, технологијата за ткаенина AEROREADY ја отстранува влагата за да ве одржува суви, свежи и фокусирани на движењето на нозете. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 70% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidas што помага да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Slim fit
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Странични процепи
 • Исклучително лесна перфорирана ткаенина
 • AEROREADY ткаенина
 • Заден џеб
 • Рефлектирачки детали
 • Состав: 86% рециклиран полиестер, 14% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas ADIZERO
  Шорцеви
  adidas ADIZERO