за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Icon
NIKE Icon
NIKE Icon
NIKE Icon
NIKE Icon
NIKE Icon
NIKE Icon
NIKE Icon
Код на производ: DV9967-657
NIKE

NIKE Icon

Код на производ: DV9967-657
Со способности за отстранување пот и иконски дизајн, машкиот кошаркарски дрес Nike Icon е исто како оние што ги гледате кај професионалците. Со удобен крој, овој дрес можете да го носите и надвор од теренот. Мазната ткаенина се чувствува удобно на кожата, додека технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Kомплетирајте го вашиот иконски изглед со шорцевите Nike Icon. Спецификација: Relaxed fit Без ракави Dri-FIT технологија Состав: 100% полиестер.
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Со способности за отстранување пот и иконски дизајн, машкиот кошаркарски дрес Nike Icon е исто како оние што ги гледате кај професионалците. Со удобен крој, овој дрес можете да го носите и надвор од теренот. Мазната ткаенина се чувствува удобно на кожата, додека технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Kомплетирајте го вашиот иконски изглед со шорцевите Nike Icon.
Спецификација:

 • Relaxed fit
 • Без ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX9581-483
  2.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX9681-464
  5.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DV8434-010
  2.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Icon
  Маица
  NIKE Icon