за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Код на производ: FB7580-687
NIKE

NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond

Код на производ: FB7580-687
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond се машки шорцеви, толку лесни што со нив и пркосите на гравитацијата. Изработени се од 100% рециклиран материјал со четиринасочно истегнување. Тие се зајакнати со Dri-FIT технологијата која ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Еластичниот појас со прилагодливи врвки нуди персонализирано вклопување, додека страничните џебови можат да складираат мали предмети. Графиката јасно истакнува која марка ја сакате, па овие шорцеви се вистинскиот избор за сите љубители на линијата Jordan. Спецификација: Машки шорцеви - lifestyle Еластичен појас со врвки Dri-FIT технологија Jordan графика Странични џебови Машинско перење Состав: 88% полиестер, 12% спандекс.
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond се машки шорцеви, толку лесни што со нив и пркосите на гравитацијата. Изработени се од 100% рециклиран материјал со четиринасочно истегнување. Тие се зајакнати со Dri-FIT технологијата која ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Еластичниот појас со прилагодливи врвки нуди персонализирано вклопување, додека страничните џебови можат да складираат мали предмети. Графиката јасно истакнува која марка ја сакате, па овие шорцеви се вистинскиот избор за сите љубители на линијата Jordan.
Спецификација:

 • Машки шорцеви - lifestyle
 • Еластичен појас со врвки
 • Dri-FIT технологија
 • Jordan графика
 • Странични џебови
 • Машинско перење
 • Состав: 88% полиестер, 12% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DX9667-010
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DX9667-847
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
  Шорцеви
  NIKE Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond