за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
Код на производ: DR1360-010
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy

Код на производ: DR1360-010
Машките фудбалски шорцеви на Nike Dri-FIT Academy се сè само не обични. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите странични панели обезбедуваат дишење и помагаат да бидете ладни. Еластичниот прилагодлив појас нуди прилагодено вклопување. Спецификација: Еластичен прилагодлив појас Dri-FIT технологија Мрежести странични панели Состав: 100% полиестер.
1.690 ДЕН
1.690 ДЕН
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките фудбалски шорцеви на Nike Dri-FIT Academy се сè само не обични. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите странични панели обезбедуваат дишење и помагаат да бидете ладни. Еластичниот прилагодлив појас нуди прилагодено вклопување.
Спецификација:

 • Еластичен прилагодлив појас
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежести странични панели
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DV9334-010
  3.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви CJ4332-010
  2.094 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DD1700-010
  4.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT Academy
  Шорцеви
  NIKE Dri-FIT Academy