за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
NIKE Jordan Sport Dri-FIT
Код на производ: DH9077-010
NIKE

NIKE Jordan Sport Dri-FIT

Код на производ: DH9077-010
Машките мрежести шорцеви Nike Jordan Sport прават баланс помеѓу перформансите и урбаниот стил. Класичниот крој на овие шорцеви носи препознатлив Jordan стил за да им покаже на сите кој е вашиот модел и чии вредности ги следите. Лесната ткаенина што дише ја отстранува потта за да ви биде удобно додека одите, трчате или играте кошарка. Технологијата Nike Dri-Fit ви помага да останете суви цели 40 минути на теренот. Логото Jumpman ја краси ногата како мотив за одлична игра на подот. Спецификација: Машки шорцеви Еластичен појас со врвки Џебови Dri-Fit технологија Машинско перење Состав: 100% полиестер.
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките мрежести шорцеви Nike Jordan Sport прават баланс помеѓу перформансите и урбаниот стил. Класичниот крој на овие шорцеви носи препознатлив Jordan стил за да им покаже на сите кој е вашиот модел и чии вредности ги следите. Лесната ткаенина што дише ја отстранува потта за да ви биде удобно додека одите, трчате или играте кошарка. Технологијата Nike Dri-Fit ви помага да останете суви цели 40 минути на теренот. Логото Jumpman ја краси ногата како мотив за одлична игра на подот.
Спецификација:

 • Машки шорцеви
 • Еластичен појас со врвки
 • Џебови
 • Dri-Fit технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Jordan Sport Dri-FIT
  Шорцеви
  NIKE Jordan Sport Dri-FIT