за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
Код на производ: FB6862-010
NIKE

NIKE Dri-FIT Run Division Phenom

Код на производ: FB6862-010
Nike Dri-FIT Run Division Phenom се машки панталони за трчање. Колекцијата Run Division се враќа. Тие се дизајнирани да го поддржат вашето движење и да ви помогне да ги постигнете вашите цели. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината за истегнување на четири начини го олеснува движењето и не ја ограничува слободата на движење. Еластичниот ремен Flyvent во комбинација со мрежата се вклопува удобно, без штипкање и држи се на своето место. Страничните џебови нудат дополнителен простор за складирање на основните мали предмети што треба да ги имате при рака. Рефлектирачките елементи се таму за да ја зголемат вашата видливост при лоши временски услови. Спецификација: Машки панталони за трчање Ткаенина се растегнува во четири правци Странични џебови Dri-FIT технологија Машинско перење Состав: 87% полиестер, 13% еластин.
7.290 ДЕН
7.290 ДЕН
7.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Dri-FIT Run Division Phenom се машки панталони за трчање. Колекцијата Run Division се враќа. Тие се дизајнирани да го поддржат вашето движење и да ви помогне да ги постигнете вашите цели. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината за истегнување на четири начини го олеснува движењето и не ја ограничува слободата на движење. Еластичниот ремен Flyvent во комбинација со мрежата се вклопува удобно, без штипкање и држи се на своето место. Страничните џебови нудат дополнителен простор за складирање на основните мали предмети што треба да ги имате при рака. Рефлектирачките елементи се таму за да ја зголемат вашата видливост при лоши временски услови.
Спецификација:

 • Машки панталони за трчање
 • Ткаенина се растегнува во четири правци
 • Странични џебови
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 87% полиестер, 13% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  3.534 ДЕН
  Заштеда 40%
  5.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT Run Division Phenom
  Долен дел тренерки
  NIKE Dri-FIT Run Division Phenom