Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jumpman Set
NIKE Jumpman Set
NIKE Jumpman Set
NIKE Jumpman Set
Код на производ:
(85C203-R78)
NIKE

NIKE Jumpman Set

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 3-4г.
 • 5 4-5г.
 • 6 5-6г.
 • 7 6-7г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JORDAN JUMPMAN SET е комплет за момчиња, кој се состои од маичка и шорц, а е инспириран од кошарката. Подарете му го на вашиот син овој уникатен сет Jordan Jumpman кој може добро да се комбинира и за топлите и за поладните денови. Маичката со кратки ракави е изработена од лесна жерсеј ткаенина погодна за топлите денови, а шорцевите од мека фротир ткаенина се идеални за секое време. Спецификација: Комплет шорцеви и маичка за момчиња Маица - кратки ракави, жерсеј, Jordan графика напред Шорцеви - француски фротир, еластичен појас, лого на Jordan Jumpman Состав: 60% памук, 40% полиестер Одржување: Машинско перење.
Подетално

JORDAN JUMPMAN SET е комплет за момчиња, кој се состои од маичка и шорц, а е инспириран од кошарката. Подарете му го на вашиот син овој уникатен сет Jordan Jumpman кој може добро да се комбинира и за топлите и за поладните денови. Маичката со кратки ракави е изработена од лесна жерсеј ткаенина погодна за топлите денови, а шорцевите од мека фротир ткаенина се идеални за секое време.
Спецификација:

 • Комплет шорцеви и маичка за момчиња
 • Маица - кратки ракави, жерсеј, Jordan графика напред
 • Шорцеви - француски фротир, еластичен појас, лого на Jordan Jumpman
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 856129-GEH
  1.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 85C159-R78
  1.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.590 ДЕН
  Помош