Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
THE NORTH FACE Nimble
Женски елек
Код на производ:
(NF0A7R2SJK31)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Nimble

Претходна цена
4.990 ДЕН
Моментална цена
4.990 ДЕН
Цена со попуст
3.992 ДЕН
Заштеда: 998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женскиот outdoor елек North Face Nimble е идеално парче облека за сите активности на терен и ќе биде незаменлив дел од гардеробата за свежи утра и кул вечери на патека. Кога не можете да одлучите дали да облечете маица или јакна за да стигнете до патеката, женскиот елек Nimble ќе биде вистинскиот избор. Топол и лесен, овој елек ќе биде ваш сојузник против ниските температури во текот на пролетта и есента. Благодарение на технологијата FlashDry, која овозможува воздухот да поминува и брзо се суши, можете да продолжите со темпото без испотен грб. Во случај на силен ветер или дожд, потпрете се на овој елек со водоотпорна технологија WindWall која штити и од ветер. Спецификација: Женски елек - outdoor FlashDry технологија Состав: 90% полиестер, 10% еластин WindWall технологија Лого на TNF.
Подетално

Женскиот outdoor елек North Face Nimble е идеално парче облека за сите активности на терен и ќе биде незаменлив дел од гардеробата за свежи утра и кул вечери на патека. Кога не можете да одлучите дали да облечете маица или јакна за да стигнете до патеката, женскиот елек Nimble ќе биде вистинскиот избор. Топол и лесен, овој елек ќе биде ваш сојузник против ниските температури во текот на пролетта и есента. Благодарение на технологијата FlashDry, која овозможува воздухот да поминува и брзо се суши, можете да продолжите со темпото без испотен грб. Во случај на силен ветер или дожд, потпрете се на овој елек со водоотпорна технологија WindWall која штити и од ветер.
Спецификација:

 • Женски елек - outdoor
 • FlashDry технологија
 • Состав: 90% полиестер, 10% еластин
 • WindWall технологија
 • Лого на TNF

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Елек
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош