Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
JACK WOLFSKIN Activate Xt
Машки панталони
Код на производ:
(1503755-6000)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN Activate Xt

Претходна цена
6.790 ДЕН
Моментална цена
6.790 ДЕН
Цена со попуст
5.432 ДЕН
Заштеда: 1.358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 XS
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 XL
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките outdoor панталони Jack Wolfski ACTIVATE XT се дизајнирани за дневни прошетки, планинарење и секојдневна употреба на отворено - во текот на целата година. Двојно ткаени TEXASHIELD STRETCH мека ткаенина е водоотпорна, ветроупорна и прозрачна. Со својата еластична ткаенина, подвижен дел во пределот на колената и посебен крој, овие панталони се дизајнирани да обезбедат максимална слобода на движење. Има два странични џебови, заден џеб и џеб за нозете за вашиот мултиалат, мапа и други неопходни работи за планинарење. Еластични делови на панталоните се целосно прилагодливи. Еластичниот појас обезбедува удобно вклопување. Спецификација: TEXASHIELD STRETCH softshell ткаенина УВ заштита Два странични џебови, заден џеб и џеб на нозете Прилагодливи еластични делови Еластичен појас Состав: 91% полиамид, 9% еластин; поставата: 100% полиестер.
Подетално

Машките outdoor панталони Jack Wolfski ACTIVATE XT се дизајнирани за дневни прошетки, планинарење и секојдневна употреба на отворено - во текот на целата година. Двојно ткаени TEXASHIELD STRETCH мека ткаенина е водоотпорна, ветроупорна и прозрачна. Со својата еластична ткаенина, подвижен дел во пределот на колената и посебен крој, овие панталони се дизајнирани да обезбедат максимална слобода на движење. Има два странични џебови, заден џеб и џеб за нозете за вашиот мултиалат, мапа и други неопходни работи за планинарење. Еластични делови на панталоните се целосно прилагодливи. Еластичниот појас обезбедува удобно вклопување. Спецификација:

 • TEXASHIELD STRETCH softshell ткаенина
 • УВ заштита
 • Два странични џебови, заден џеб и џеб на нозете
 • Прилагодливи еластични делови
 • Еластичен појас
 • Состав: 91% полиамид, 9% еластин; поставата: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош