Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски фустан
Код на производ:
(FB1258-536)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Цена со попуст
2.232 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike SPORTSWEAR е фустан во класичен спортски стил за тинејџерки. Овој фустан лесно се носи без разлика дали одите на училиште, шетате или некоја друга секојдневна активност. Исклучително е удобен и лесен, модерниот стил комбинира спортска и урбана нота на дизајн. Широкиот крој и мекиот памук даваат слобода на движење и внесуваат чувство на мекост и удобност. Има странични џебови во кои ќе се сместат сите потребни ситници. Логото на Nike зборува за вашата љубов кон овој бренд. Направете Nike спортски стил дел од вашето секојдневие. Спецификација: Фустан за тинејџерки Странични џебови Секојдневен крој Состав: 100% памук.
Подетално

Nike SPORTSWEAR е фустан во класичен спортски стил за тинејџерки. Овој фустан лесно се носи без разлика дали одите на училиште, шетате или некоја друга секојдневна активност. Исклучително е удобен и лесен, модерниот стил комбинира спортска и урбана нота на дизајн. Широкиот крој и мекиот памук даваат слобода на движење и внесуваат чувство на мекост и удобност. Има странични џебови во кои ќе се сместат сите потребни ситници. Логото на Nike зборува за вашата љубов кон овој бренд. Направете Nike спортски стил дел од вашето секојдневие.
Спецификација:

 • Фустан за тинејџерки
 • Странични џебови
 • Секојдневен крој
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.139 ДЕН
  Заштеда 35%
  3.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.045 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.090 ДЕН
  Помош