Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
Детски тренерки
Код на производ:
(IC3503)
adidas

adidas Dino

Претходна цена
1.888 ДЕН
Моментална цена
1.888 ДЕН
Цена со попуст
1.510 ДЕН
Заштеда: 378 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Dino е унисекс комплет за бебиња кој вклучува маичка и соодветни шорцеви за целодневна удобност. Овој интересно именуван сет е инспириран од класичните маици и шорцеви на adidas и има графика од диносаурус на маичката. Маичката е со кратки ракави со засилена јака и има прицврстување на рамото што го поедноставува облекувањето и соблекувањето. Големото лого на adidas јасно зборува за припадност на брендот. Шорцевите имаат еластичен појас што го олеснува облекувањето и соблекувањето, логото на adidas и познатите 3 линии од страна. Од активна игра до одмор и сон, детскиот комплет за бебиња adidas ќе им ја обезбеди удобноста што ја заслужуваат. Нашите производи од памук поддржуваат поодржливо производство на памук. Спецификација: Унисекс комплет за бебиња маичка и шорцеви Состав: 100% памук Отпечаток од диносаурус Прицврстување на рамо Краток ракав Засилена јака Еластичен појас Лого на adidas и 3 линии.
Подетално

adidas Dino е унисекс комплет за бебиња кој вклучува маичка и соодветни шорцеви за целодневна удобност. Овој интересно именуван сет е инспириран од класичните маици и шорцеви на adidas и има графика од диносаурус на маичката. Маичката е со кратки ракави со засилена јака и има прицврстување на рамото што го поедноставува облекувањето и соблекувањето. Големото лого на adidas јасно зборува за припадност на брендот. Шорцевите имаат еластичен појас што го олеснува облекувањето и соблекувањето, логото на adidas и познатите 3 линии од страна. Од активна игра до одмор и сон, детскиот комплет за бебиња adidas ќе им ја обезбеди удобноста што ја заслужуваат. Нашите производи од памук поддржуваат поодржливо производство на памук. Спецификација:

 • Унисекс комплет за бебиња маичка и шорцеви
 • Состав: 100% памук
 • Отпечаток од диносаурус
 • Прицврстување на рамо
 • Краток ракав
 • Засилена јака
 • Еластичен појас
 • Лого на adidas и 3 линии

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош