Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
adidas TERREX ZUPAHIKE
Машки панталони
Код на производ:
(HT2006)
adidas

adidas TERREX ZUPAHIKE

Претходна цена
7.488 ДЕН
Моментална цена
7.488 ДЕН
Цена со попуст
5.990 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 L
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX ZUPAHIKE се машки планинарски панталони направени делумно од рециклирани материјали. Ништо не може да ја замени убавината на глетката од врвот. Затоа не пропуштајте. Овие аdidas панталони ќе бидат тука за вас на вашиот пат кон врвот. Нивниот хибриден дизајн вклучува водоотпорно лице со панели за дишење на задната страна. Ткаенината за растегнување во 4 насоки ви овозможува лесно да се движите по карпестиот терен. Карго стилот ви обезбедува доволно простор и лесен пристап до основните ситници што секогаш ги носите со себе. Спецификација: Машки планинарски панталони Еластичен појас со предно копче Странични џебови Џеб со патент од едната страна Ткаенина се растегнува во 4 насоки Материјал: предна страна - 89% најлон / 11% еластин; задна страна - 90% рециклиран полиестер / 10% еластин.
Подетално

adidas TERREX ZUPAHIKE се машки планинарски панталони направени делумно од рециклирани материјали. Ништо не може да ја замени убавината на глетката од врвот. Затоа не пропуштајте. Овие аdidas панталони ќе бидат тука за вас на вашиот пат кон врвот. Нивниот хибриден дизајн вклучува водоотпорно лице со панели за дишење на задната страна. Ткаенината за растегнување во 4 насоки ви овозможува лесно да се движите по карпестиот терен. Карго стилот ви обезбедува доволно простор и лесен пристап до основните ситници што секогаш ги носите со себе. Спецификација:

 • Машки планинарски панталони
 • Еластичен појас со предно копче
 • Странични џебови
 • Џеб со патент од едната страна
 • Ткаенина се растегнува во 4 насоки
 • Материјал: предна страна - 89% најлон / 11% еластин; задна страна - 90% рециклиран полиестер / 10% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош