Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(HR4351)
adidas

adidas Messi

Претходна цена
3.088 ДЕН
Моментална цена
3.088 ДЕН
Цена со попуст
2.470 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Messi е детска унисекс тренерка за јуниори што ќе направи да изгледате подеднакво добро на теренот и на улица. Дизајнот инспириран од фудбалот ќе ве мотивира да ги освојувате трибините и урбаните градски населби со суптилен спортски стил. Дел од колекцијата на adidas Messi инспирирана од спортските патики, тие имаат шарени детали кои го зголемуваат бројот на комбинации на аутфит. Потесниот крој, еластичниот појас и логото на аргентинската суперѕвезда го истакнуваат вашиот спортски стил. Нашата позната технологија AEROREADY која ја отстранува потта од кожата ќе се погрижи да останете суви и свежи. Направен од 100% рециклирани материјали, овој производ е само едно од нашите решенија за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Детски тренерки за јуниори Инспирирани од фудбалот Дел од колекцијата на adidas Messi AEROREADY технологија Еластичен појас Шарени детали Направено од 100% рециклирани материјали.
Подетално

adidas Messi е детска унисекс тренерка за јуниори што ќе направи да изгледате подеднакво добро на теренот и на улица. Дизајнот инспириран од фудбалот ќе ве мотивира да ги освојувате трибините и урбаните градски населби со суптилен спортски стил. Дел од колекцијата на adidas Messi инспирирана од спортските патики, тие имаат шарени детали кои го зголемуваат бројот на комбинации на аутфит. Потесниот крој, еластичниот појас и логото на аргентинската суперѕвезда го истакнуваат вашиот спортски стил. Нашата позната технологија AEROREADY која ја отстранува потта од кожата ќе се погрижи да останете суви и свежи. Направен од 100% рециклирани материјали, овој производ е само едно од нашите решенија за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација:

 • Детски тренерки за јуниори
 • Инспирирани од фудбалот
 • Дел од колекцијата на adidas Messi
 • AEROREADY технологија
 • Еластичен појас
 • Шарени детали
 • Направено од 100% рециклирани материјали

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Dopunite outfit

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер HR4353
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.790 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.488 ДЕН
  Големина
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  Помош