Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
Машки тренерки
Код на производ:
(DV9753-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy

Претходна цена
5.590 ДЕН
Моментална цена
5.590 ДЕН
Цена со попуст
4.472 ДЕН
Заштеда: 1.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката тренерка од две парчиња Nike Dri-FIT Academy е идеална без разлика дали тренирате, патувате или се релаксирате во слободно попладне. И горниот и долниот дел на оваа тренерка се исклучително лесни и мазни со вентилација во клучните области за да ви обезбеди оптимална количина на свежина. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која е направена оваа тренерка е мазна и остава пријатно чувство во контакт со кожата. Мрежата на јаката и појасот обезбедува чувство на дише. Џебовите на горниот дел се идеално место за затоплување на рацете или за складирање на неопходните работи, додека џебовите со патент на долниот дел се идеални за најважните работи како клучеви или картички. Спецификација: Дводелна машка фудбалска тренерка Прилагодлив еластичен појас на долниот дел Nike Dri-FIT технологија Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Машката тренерка од две парчиња Nike Dri-FIT Academy е идеална без разлика дали тренирате, патувате или се релаксирате во слободно попладне. И горниот и долниот дел на оваа тренерка се исклучително лесни и мазни со вентилација во клучните области за да ви обезбеди оптимална количина на свежина. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која е направена оваа тренерка е мазна и остава пријатно чувство во контакт со кожата. Мрежата на јаката и појасот обезбедува чувство на дише. Џебовите на горниот дел се идеално место за затоплување на рацете или за складирање на неопходните работи, додека џебовите со патент на долниот дел се идеални за најважните работи како клучеви или картички.
Спецификација:

 • Дводелна машка фудбалска тренерка
 • Прилагодлив еластичен појас на долниот дел
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Тренерка DC2096-100
  2.694 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Тренерка CW6131-011
  3.353 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.790 ДЕН
  Помош