Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
Код на производ:
(HM4020)
adidas

adidas Terrex Multi

Претходна цена
4.388 ДЕН
Моментална цена
4.388 ДЕН
Цена со попуст
3.510 ДЕН
Заштеда: 878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Пешачете, планинарете или шетате во машката маица со долги ракави adidas Terrex Multi. Технологијата Aeroready управува со влагата за да ве одржува суви додека се движите, што го прави основен слој под водоотпорна јакна. Секако, секогаш можете да ја носите кошулата сама како единствено парче кое ви овозможува да останете активни без прегревање. Удобните шевови на рамениците се специјално дизајнирани доколку носите ранец, за да се намали триењето под ремените. Малку подолгиот заден раб ве покрива додека се истегнувате, се наведнувате или се качувате на искачување. Патентот за прицврстување на градите ви овозможува сами да ја одредите длабочината на деколтето. Вметнувањата под пазувите за непречен опсег на краци, рефлектирачки детали и кратки странични процепи го прават моделот функционален. Направена од 100% рециклиран полиестер, технологијата на производство е еден од начините за решавање на глобалниот проблем со пластичниот отпад. Спецификација: Машка планинарска маица со долги ракави Aeroready технологија Подолг заден раб Закачување на патент на градите Вметнува под пазувите Рефлектирачки детали Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Пешачете, планинарете или шетате во машката маица со долги ракави adidas Terrex Multi. Технологијата Aeroready управува со влагата за да ве одржува суви додека се движите, што го прави основен слој под водоотпорна јакна. Секако, секогаш можете да ја носите кошулата сама како единствено парче кое ви овозможува да останете активни без прегревање. Удобните шевови на рамениците се специјално дизајнирани доколку носите ранец, за да се намали триењето под ремените. Малку подолгиот заден раб ве покрива додека се истегнувате, се наведнувате или се качувате на искачување. Патентот за прицврстување на градите ви овозможува сами да ја одредите длабочината на деколтето. Вметнувањата под пазувите за непречен опсег на краци, рефлектирачки детали и кратки странични процепи го прават моделот функционален. Направена од 100% рециклиран полиестер, технологијата на производство е еден од начините за решавање на глобалниот проблем со пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машка планинарска маица со долги ракави
 • Aeroready технологија
 • Подолг заден раб
 • Закачување на патент на градите
 • Вметнува под пазувите
 • Рефлектирачки детали
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош