Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ:
(DV9311-405)
NIKE

NIKE Dri-FIT

Претходна цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Цена со попуст
3.592 ДЕН
Заштеда: 898 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за трчање по патеки, со технологија за отстранување пот во ткаенината, машките шорцеви Nike Dri-FIT се идеални за долги патеки на патека. Ги дизајниравме овие шорцеви користејќи ги искуствата и советите на тркачи како вас, па затоа посветивме посебно внимание на дишењето и обликот што ќе ви овозможи максимална слобода на движење. Разбираме дека треба да ги чувате најважните работи со себе дури и кога сте на патеката, па затоа ги направивме овие шорцеви со многу џебови - поточно 7 - за да имате доволно простор за се. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината што дише е мазна и ви ја обезбедува потребната свежина. Страничните процепи се дизајнирани со посебно внимание фокусирано на потребите на тркачите на патека, бидејќи им обезбедуваат доволно простор за движење во дивината. Краткото вклопување обезбедува поддршка за дишење без да го попречува движењето. Спецификација: Машки шорцеви за трејл трчање Лесна и дише ткаенина 7 џебови Рефлективен Swoosh Еластичен раб Прилагодлив еластичен појас Машинско перење Материјал: 80% полиестер / 20% спандекс.
Подетално

Дизајнирани за трчање по патеки, со технологија за отстранување пот во ткаенината, машките шорцеви Nike Dri-FIT се идеални за долги патеки на патека. Ги дизајниравме овие шорцеви користејќи ги искуствата и советите на тркачи како вас, па затоа посветивме посебно внимание на дишењето и обликот што ќе ви овозможи максимална слобода на движење. Разбираме дека треба да ги чувате најважните работи со себе дури и кога сте на патеката, па затоа ги направивме овие шорцеви со многу џебови - поточно 7 - за да имате доволно простор за се. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината што дише е мазна и ви ја обезбедува потребната свежина. Страничните процепи се дизајнирани со посебно внимание фокусирано на потребите на тркачите на патека, бидејќи им обезбедуваат доволно простор за движење во дивината. Краткото вклопување обезбедува поддршка за дишење без да го попречува движењето.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трејл трчање
 • Лесна и дише ткаенина
 • 7 џебови
 • Рефлективен Swoosh
 • Еластичен раб
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 80% полиестер / 20% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош