Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
Код на производ:
(DV9483-657)
NIKE

NIKE Dri-FIT Starting 5

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките кошаркарски шорцеви Nike Dri-FIT Starting 5 слават 40 години откако моделот Nike Force донесе висок стил на кошаркарското игралиште. Ја славиме оваа икона со класични графики на шорцеви кои дишат до колена, кои ви даваат оптимална покриеност и лесно чувство на и надвор од теренот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Нејзината мрежеста ткаенина е мазна и прозрачна. Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви Прилагодлив еластичен појас Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Машките кошаркарски шорцеви Nike Dri-FIT Starting 5 слават 40 години откако моделот Nike Force донесе висок стил на кошаркарското игралиште. Ја славиме оваа икона со класични графики на шорцеви кои дишат до колена, кои ви даваат оптимална покриеност и лесно чувство на и надвор од теренот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Нејзината мрежеста ткаенина е мазна и прозрачна.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DV9789-010
  2.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DQ6094-010
  2.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DV9483-010
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Помош