Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
Код на производ:
(DX5355-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Multi+

Во соработка со EcoVision проектот, за вас ги издвојуваме eco-friendly моделите на добро познатите брендови изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 9-10г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 11-12г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Тренирајте со моќ и стил во Nike Dri-FIT Multi+ шорцеви за тинејџери. Вашата љубов кон сите работи Swoosh оживува во овие шорцеви. Неговата ткаенина дише и ја отстранува потта од вашата кожа, така што вашиот тренинг или вашата омилена игра на теренот никогаш не мора да престанат. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување за да бидете суви и удобни. Меката ткаенина од која се направени овие шорцеви е лесна и прозрачна. Еластичниот појас има јамка за идеално вклопување. Џебовите имаат мрежеста облога и се идеални за основните ситници од кои не се разделувате дури ни на терен или во теретана. Спецификација: Шорцеви за тренинг за тинејџери Прилагодлив еластичен појас Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Тренирајте со моќ и стил во Nike Dri-FIT Multi+ шорцеви за тинејџери. Вашата љубов кон сите работи Swoosh оживува во овие шорцеви. Неговата ткаенина дише и ја отстранува потта од вашата кожа, така што вашиот тренинг или вашата омилена игра на теренот никогаш не мора да престанат. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување за да бидете суви и удобни. Меката ткаенина од која се направени овие шорцеви е лесна и прозрачна. Еластичниот појас има јамка за идеално вклопување. Џебовите имаат мрежеста облога и се идеални за основните ситници од кои не се разделувате дури ни на терен или во теретана. Спецификација:

 • Шорцеви за тренинг за тинејџери
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош