Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
Код на производ:
(DD1917-068)
NIKE

NIKE Pro

Во соработка со EcoVision проектот, за вас ги издвојуваме eco-friendly моделите на добро познатите брендови изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Pro е машки шорц за тренинг во кој станувате дополнително мотивирани да ги постигнете сите ваши спортски цели. Овие шорцеви, како гардероба од суштинско значење за сите видови тренинзи, се дизајнирани да дишат и да бидат многу растегливи за да останат блиску до телото за време на вежбањето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од телото и овозможува побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и поудобни. Мрежата на горниот дел обезбедува проток на воздух и чувство на свежо чувство, а цврстата еластична лента на половината ги задржува шорцевите на место додека го притискате најдоброто со секое ново повторување на вежбата. Лесната и растеглива ткаенина овозможува природно движење дури и при тренинзи со висок интензитет. Направен е од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна. Тенкото вклопување обезбедува одлично вклопување, а рамните шевови ја подобруваат удобноста. Лесно се одржува и се пере во машина. Спецификација: Машки шорцеви за тренинг Nike Dri-FIT технологија Тесен крој Удобен еластичен појас Состав: 90% полиестер и 10% спандекс Рамни шевови Најмалку 75% рециклиран полиестер Машинско перење.
Подетално

Nike Pro е машки шорц за тренинг во кој станувате дополнително мотивирани да ги постигнете сите ваши спортски цели. Овие шорцеви, како гардероба од суштинско значење за сите видови тренинзи, се дизајнирани да дишат и да бидат многу растегливи за да останат блиску до телото за време на вежбањето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од телото и овозможува побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и поудобни. Мрежата на горниот дел обезбедува проток на воздух и чувство на свежо чувство, а цврстата еластична лента на половината ги задржува шорцевите на место додека го притискате најдоброто со секое ново повторување на вежбата. Лесната и растеглива ткаенина овозможува природно движење дури и при тренинзи со висок интензитет. Направен е од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна. Тенкото вклопување обезбедува одлично вклопување, а рамните шевови ја подобруваат удобноста. Лесно се одржува и се пере во машина.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тренинг
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Тесен крој
 • Удобен еластичен појас
 • Состав: 90% полиестер и 10% спандекс
 • Рамни шевови
 • Најмалку 75% рециклиран полиестер
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Шорцеви DV9328-308
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Шорцеви DV9328-479
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Помош