Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Код на производ:
(DH9287-451)
NIKE

NIKE Academy Pro

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е детски плетен фудбалски шорц во кој постигнувате максимални перформанси на теренот. Опуштеното вклопување дава максимална слобода на движење и ви дава можност да го покажете вашиот фудбалски талент. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи, не дозволувајќи потта да ве забави. Еластичниот појас го подобрува вклопувањето и овозможува лесно персонализирање. Целосно е направен од рециклирани полиестерски влакна, па со купување на истиот учествувате во кампањата за почиста планета. Мрежестиот струк нуди лесно дишење и лесно се одржува со машинско перење. Облечете ги овие шорцеви на Nike и блеснете на фудбалските терени. Спецификација: Детски фудбалски шорцеви Состав: 100% рециклиран полиестер Dri-FIT технологија Машинско перење Должина над коленото Мрежеста половина.
Подетално

Nike Academy Pro е детски плетен фудбалски шорц во кој постигнувате максимални перформанси на теренот. Опуштеното вклопување дава максимална слобода на движење и ви дава можност да го покажете вашиот фудбалски талент. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи, не дозволувајќи потта да ве забави. Еластичниот појас го подобрува вклопувањето и овозможува лесно персонализирање. Целосно е направен од рециклирани полиестерски влакна, па со купување на истиот учествувате во кампањата за почиста планета. Мрежестиот струк нуди лесно дишење и лесно се одржува со машинско перење. Облечете ги овие шорцеви на Nike и блеснете на фудбалските терени.
Спецификација:

 • Детски фудбалски шорцеви
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Должина над коленото
 • Мрежеста половина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош