Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Код на производ:
(DH9287-010)
NIKE

NIKE Academy Pro

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е детски плетен фудбалски шорц во кој постигнувате максимални перформанси на теренот. Опуштеното вклопување дава максимална слобода на движење и ви дава можност да го покажете вашиот фудбалски талент. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи, не дозволувајќи потта да ве забави. Еластичниот појас го подобрува вклопувањето и овозможува лесно персонализирање. Целосно е направен од рециклирани полиестерски влакна, па со купување на истиот учествувате во кампањата за почиста планета. Мрежестиот струк нуди лесно дишење и лесно се одржува со машинско перење. Облечете ги овие шорцеви на Nike и блеснете на фудбалските терени. Спецификација: Детски фудбалски шорцеви Состав: 100% рециклиран полиестер Dri-FIT технологија Машинско перење Должина над коленото Мрежеста половина.
Подетално

Nike Academy Pro е детски плетен фудбалски шорц во кој постигнувате максимални перформанси на теренот. Опуштеното вклопување дава максимална слобода на движење и ви дава можност да го покажете вашиот фудбалски талент. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи, не дозволувајќи потта да ве забави. Еластичниот појас го подобрува вклопувањето и овозможува лесно персонализирање. Целосно е направен од рециклирани полиестерски влакна, па со купување на истиот учествувате во кампањата за почиста планета. Мрежестиот струк нуди лесно дишење и лесно се одржува со машинско перење. Облечете ги овие шорцеви на Nike и блеснете на фудбалските терени.
Спецификација:

 • Детски фудбалски шорцеви
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Должина над коленото
 • Мрежеста половина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош