Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE One Elastika
NIKE One Elastika
NIKE One Elastika
NIKE One Elastika
NIKE One Elastika
NIKE One Elastika
Код на производ:
(DD4941-440)
NIKE

NIKE One Elastika

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женската маица Nike One Elastika без ракави е нашата најразновидна маица за вежбање, дизајнирана за сите форми на вежбање – од подлоги до душеци за вежбање до тротоари и патеки за трчање. Меката, мазна ткаенина од која е направена оваа маица има прозрачна силуета за да ве одржува суви и удобни. Овој производ е направен од 100% рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа, помагајќи ви да останете суви. Ременот за задниот дел се прилагодува за да ви овозможи да го пронајдете совршеното вклопување. Маичката лесно може да се пере во машина за перење. Отпечатокот „Just do it“ од внатрешната страна на рабовите ви дава мотивациска порака што само вие можете да ја видите. Спецификација: Женска маица без ракави за тренинг Стандарден крој Dri-FIT технологија Материјал: 100% рециклиран полиестер Отпечаток „Just do it“ Машинско перење.
Подетално

Женската маица Nike One Elastika без ракави е нашата најразновидна маица за вежбање, дизајнирана за сите форми на вежбање – од подлоги до душеци за вежбање до тротоари и патеки за трчање. Меката, мазна ткаенина од која е направена оваа маица има прозрачна силуета за да ве одржува суви и удобни. Овој производ е направен од 100% рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа, помагајќи ви да останете суви. Ременот за задниот дел се прилагодува за да ви овозможи да го пронајдете совршеното вклопување. Маичката лесно може да се пере во машина за перење. Отпечатокот „Just do it“ од внатрешната страна на рабовите ви дава мотивациска порака што само вие можете да ја видите.
Спецификација:

 • Женска маица без ракави за тренинг
 • Стандарден крој
 • Dri-FIT технологија
 • Материјал: 100% рециклиран полиестер
 • Отпечаток „Just do it“
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица без ракави
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош