Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Own the Run
adidas Own the Run
adidas Own the Run
adidas Own the Run
adidas Own the Run
adidas Own the Run
adidas Own the Run
adidas Own the Run
Машки хеланки за трчање
Код на производ:
(HM8444)
adidas

adidas Own the Run

Претходна цена
4.088 ДЕН
Моментална цена
4.088 ДЕН
Моментална цена
4.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Own the Run машки хеланки за трчање ви помагаат да останете фокусирани додека не ја поминете целта и да ги подобрите вашите перформанси. Дали трчањето е ваша страст? Како може тренингот да биде пријатен и удобен, ако вашата опрема не е? Цврстото вклопување е поттикнато од својствата на компресија на ткаенината без да влијае на флексибилноста на движењето. Сечењето со повеќе панели поддржува природно движење при максимално замавнување. Во овој модел на аdidas си обезбедивте вистинска количина на топлина без прегревање и вишок на влага, благодарение на технологијата Aeroready. Кога сте во брзање, патентите за глуждовите се спасител во последен момент бидејќи го олеснуваат ставањето и вадењето. Џебовите на нозете ги чуваат телефонот и клучевите безбедни додека се движите во кривини, се загревате или се истегнувате. Вашата утринска рутина сега може да биде вечерна рутина, бидејќи рефлектирачките детали сјаат при слаба осветленост. Спецификација: Машки хеланки за трчање Aeroready технологија Еластичен појас Рефлектирачки детали Џебови на ногавиците Состав: 72% рециклиран полиестер, 28% еластин.
Подетално

adidas Own the Run машки хеланки за трчање ви помагаат да останете фокусирани додека не ја поминете целта и да ги подобрите вашите перформанси. Дали трчањето е ваша страст? Како може тренингот да биде пријатен и удобен, ако вашата опрема не е? Цврстото вклопување е поттикнато од својствата на компресија на ткаенината без да влијае на флексибилноста на движењето. Сечењето со повеќе панели поддржува природно движење при максимално замавнување. Во овој модел на аdidas си обезбедивте вистинска количина на топлина без прегревање и вишок на влага, благодарение на технологијата Aeroready. Кога сте во брзање, патентите за глуждовите се спасител во последен момент бидејќи го олеснуваат ставањето и вадењето. Џебовите на нозете ги чуваат телефонот и клучевите безбедни додека се движите во кривини, се загревате или се истегнувате. Вашата утринска рутина сега може да биде вечерна рутина, бидејќи рефлектирачките детали сјаат при слаба осветленост.
Спецификација:

 • Машки хеланки за трчање
 • Aeroready технологија
 • Еластичен појас
 • Рефлектирачки детали
 • Џебови на ногавиците
 • Состав: 72% рециклиран полиестер, 28% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош