Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
Код на производ:
(DV9967-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Icon

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT е иконска машка кошаркарска маичка со вградена технологија за отстранување на потта. Го дизајниравме овој дрес токму како оние што ги гледате на теренот, со опуштено вклопување за целосна удобност и на и надвор од теренот за кошарка. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која е направена оваа маичка е мазна и создава пријатно чувство во контакт со кожата. Спојте го овој дрес со шорцеви икони за целосен изглед. Спецификација: Машки кошаркарски дрес Nike Dri-FIT технологија Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT е иконска машка кошаркарска маичка со вградена технологија за отстранување на потта. Го дизајниравме овој дрес токму како оние што ги гледате на теренот, со опуштено вклопување за целосна удобност и на и надвор од теренот за кошарка. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која е направена оваа маичка е мазна и создава пријатно чувство во контакт со кожата. Спојте го овој дрес со шорцеви икони за целосен изглед.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски дрес
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица без ракави
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  2XL 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош