Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
adidas Dino
Детски тренерки
Код на производ:
(HR5875)
adidas

adidas Dino

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.888 ДЕН
Моментална цена
1.888 ДЕН
Моментална цена
1.888 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 74
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Dino е унисекс комплет за бебиња кој вклучува маичка и соодветни шорцеви за целодневна удобност. Овој интересно именуван сет е инспириран од класичните маици и шорцеви на adidas и има графика од диносаурус на маичката. Маичката е со кратки ракави со засилена јака и има прицврстување на рамото што го поедноставува облекувањето и соблекувањето. Големото лого на adidas јасно зборува за припадност на брендот. Шорцевите имаат еластичен појас што го олеснува облекувањето и соблекувањето, логото на adidas и познатите 3 линии од страна. Од активна игра до одмор и сон, детскиот комплет за бебиња adidas ќе им ја обезбеди удобноста што ја заслужуваат. Нашите производи од памук поддржуваат поодржливо производство на памук. Спецификација: Унисекс комплет за бебиња маичка и шорцеви Состав: 100% памук Отпечаток од диносаурус Прицврстување на рамо Краток ракав Засилена јака Еластичен појас Лого на adidas и 3 линии.
Подетално

adidas Dino е унисекс комплет за бебиња кој вклучува маичка и соодветни шорцеви за целодневна удобност. Овој интересно именуван сет е инспириран од класичните маици и шорцеви на adidas и има графика од диносаурус на маичката. Маичката е со кратки ракави со засилена јака и има прицврстување на рамото што го поедноставува облекувањето и соблекувањето. Големото лого на adidas јасно зборува за припадност на брендот. Шорцевите имаат еластичен појас што го олеснува облекувањето и соблекувањето, логото на adidas и познатите 3 линии од страна. Од активна игра до одмор и сон, детскиот комплет за бебиња adidas ќе им ја обезбеди удобноста што ја заслужуваат. Нашите производи од памук поддржуваат поодржливо производство на памук. Спецификација:

 • Унисекс комплет за бебиња маичка и шорцеви
 • Состав: 100% памук
 • Отпечаток од диносаурус
 • Прицврстување на рамо
 • Краток ракав
 • Засилена јака
 • Еластичен појас
 • Лого на adidas и 3 линии

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош