Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
NIKE Dri-FIT Starting 5
Код на производ:
(DV9483-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Starting 5

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките кошаркарски шорцеви Nike Dri-FIT Starting 5 слават 40 години откако моделот Nike Force донесе висок стил на кошаркарското игралиште. Ја славиме оваа икона со класични графики на шорцеви кои дишат до колена, кои ви даваат оптимална покриеност и лесно чувство на и надвор од теренот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Нејзината мрежеста ткаенина е мазна и прозрачна. Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви Прилагодлив еластичен појас Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Машките кошаркарски шорцеви Nike Dri-FIT Starting 5 слават 40 години откако моделот Nike Force донесе висок стил на кошаркарското игралиште. Ја славиме оваа икона со класични графики на шорцеви кои дишат до колена, кои ви даваат оптимална покриеност и лесно чувство на и надвор од теренот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Нејзината мрежеста ткаенина е мазна и прозрачна.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош