Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Trophy
NIKE Trophy
NIKE Trophy
NIKE Trophy
NIKE Trophy
NIKE Trophy
Детски спортски градник
Код на производ:
(DZ2572-451)
NIKE

NIKE Trophy

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Спортскиот градник Nike Trophy за тинејџерки обезбедува поддршка за време на тренингот. Градникот е доволно силен за да држи сè на своето место, но е и доволно лесен за да не ве стега никаде. Направен е од ткаенина што ја отстранува потта која ве одржува суви за време на секојдневните активности. Технологијата Nike Dri-FIT прави потта да испарува побрзо од кожата, помагајќи ви да се фокусирате на целта. Растегливата ткаенина со еластична лента обезбедува цврсто вклопување. Високото деколте е дизајнирано за дополнителна покриеност. Спецификација: Спортски градник за тинејџерки Dri-FIT технологија Лесна поддршка Состав: 89% полиестер, 11% еластин.
Подетално

Спортскиот градник Nike Trophy за тинејџерки обезбедува поддршка за време на тренингот. Градникот е доволно силен за да држи сè на своето место, но е и доволно лесен за да не ве стега никаде. Направен е од ткаенина што ја отстранува потта која ве одржува суви за време на секојдневните активности. Технологијата Nike Dri-FIT прави потта да испарува побрзо од кожата, помагајќи ви да се фокусирате на целта. Растегливата ткаенина со еластична лента обезбедува цврсто вклопување. Високото деколте е дизајнирано за дополнителна покриеност. Спецификација:

 • Спортски градник за тинејџерки
 • Dri-FIT технологија
 • Лесна поддршка
 • Состав: 89% полиестер, 11% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Градник
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M 11-12г.
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Градник DM8432-010
  1.294 ДЕН
  Заштеда 35%
  1.990 ДЕН
  Помош