Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
NIKE Dri-FIT Icon
Код на производ:
(AJ3914-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Icon

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Подготвени сте да играте со машки кошаркарски шорцеви Nike Dri-FIT Icon. Овие шорцеви се незаменлив дел од секоја кошаркарска опрема, бидејќи се лесни и опуштени, а ви овозможуваат целосна слобода на движење на теренот. Изработен е од ткаенина што дише која има вградена Dri-FIT технологија и ја отстранува потта од кожата, обезбедувајќи ви чувство на сувост и удобност во клучните моменти од натпреварот. Еластичниот ремен за половината има држач за целосно прилагодување на вашите потреби.Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви Модел: Loose fit за пространо чувство Лесна ткаенина што дише Џебови Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Подготвени сте да играте со машки кошаркарски шорцеви Nike Dri-FIT Icon. Овие шорцеви се незаменлив дел од секоја кошаркарска опрема, бидејќи се лесни и опуштени, а ви овозможуваат целосна слобода на движење на теренот. Изработен е од ткаенина што дише која има вградена Dri-FIT технологија и ја отстранува потта од кожата, обезбедувајќи ви чувство на сувост и удобност во клучните моменти од натпреварот. Еластичниот ремен за половината има држач за целосно прилагодување на вашите потреби.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • Модел: Loose fit за пространо чувство
 • Лесна ткаенина што дише
 • Џебови
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  2XL 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 725872-100
  7.203 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.290 ДЕН
  Помош