Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
NIKE Jordan Dri-FIT Sport
Код на производ:
(DX1487-010)
NIKE

NIKE Jordan Dri-FIT Sport

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Dri-FIT Sport е машки шорц со препознатлив дијамантски дизајн. Подготвени за играње? Да, вие сте подготвени. Направени од лесна мрежа што дише со технологија за исфрлање пот, овие шорцеви ве одржуваат подготвени за еден ден на или надвор од теренот. Овој производ е целосно направен од рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Мрежестата ткаенина од која се направени овие шорцеви е лесна и прозрачна. Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви Прилагодлив еластичен појас Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Странични џебови Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Nike Jordan Dri-FIT Sport е машки шорц со препознатлив дијамантски дизајн. Подготвени за играње? Да, вие сте подготвени. Направени од лесна мрежа што дише со технологија за исфрлање пот, овие шорцеви ве одржуваат подготвени за еден ден на или надвор од теренот. Овој производ е целосно направен од рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Мрежестата ткаенина од која се направени овие шорцеви е лесна и прозрачна.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Странични џебови
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 725872-100
  7.203 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.290 ДЕН
  Помош