Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(DR4794-010)
NIKE

NIKE Paris Saint-Germain Strike

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Однесете го вашиот тренинг на следното ниво во детските фудбалски тренерки Nike Paris Saint-Germain Strike за тинејџери. Неговиот дизајн содржи детали кои се специјално направени за ѕвезди во подем. Тенок, рационализирано вклопување гарантира дека ништо не доаѓа меѓу вас и топката, додека технологијата Dri-FIT ја контролира влагата и лесно ја отстранува потта за да ве одржува суви и свежи до последен момент. Страничните џебови со патент обезбедуваат вашите работи да останат на безбедно место. Еластичниот појас нуди идеално вклопување додека плетената ткаенина се протега за да ви овозможи слободно движење. Затворањето со патент на долниот дел од нозете овозможува брзо менување без соблекување на патиките. Спецификација: Dri-FIT технологија Странични џебови со патент Еластичен појас Затворање со патент на долниот дел од нозете Машинско перење Состав: 91% полиестер, 9% спандекс.
Подетално

Однесете го вашиот тренинг на следното ниво во детските фудбалски тренерки Nike Paris Saint-Germain Strike за тинејџери. Неговиот дизајн содржи детали кои се специјално направени за ѕвезди во подем. Тенок, рационализирано вклопување гарантира дека ништо не доаѓа меѓу вас и топката, додека технологијата Dri-FIT ја контролира влагата и лесно ја отстранува потта за да ве одржува суви и свежи до последен момент. Страничните џебови со патент обезбедуваат вашите работи да останат на безбедно место. Еластичниот појас нуди идеално вклопување додека плетената ткаенина се протега за да ви овозможи слободно движење. Затворањето со патент на долниот дел од нозете овозможува брзо менување без соблекување на патиките.
Спецификација:

 • Dri-FIT технологија
 • Странични џебови со патент
 • Еластичен појас
 • Затворање со патент на долниот дел од нозете
 • Машинско перење
 • Состав: 91% полиестер, 9% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Помош