Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
NIKE Paris Saint-Germain Strike
Код на производ:
(DR4695-010)
NIKE

NIKE Paris Saint-Germain Strike

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Цена со попуст
1.672 ДЕН
Заштеда: 418 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Однесете го вашиот тренинг на следното ниво во фудбалските шорцеви на Nike Paris Saint-Germain Strike Junior. Неговиот дизајн содржи детали кои се специјално направени за ѕвезди во подем. Тенок, рационализирано вклопување гарантира дека ништо не доаѓа меѓу вас и топката, додека технологијата Dri-FIT ја контролира влагата и лесно ја отстранува потта за да ве одржува суви и свежи до последен момент. Страничните џебови со патент обезбедуваат вашите работи да останат на безбедно место. Еластичниот појас нуди идеално вклопување, додека мрежестата конструкција додава леснотија. Спецификација: Dri-FIT технологија Странични џебови со патент Еластичен појас Машинско перење Состав: 100% полиестер.
Подетално

Однесете го вашиот тренинг на следното ниво во фудбалските шорцеви на Nike Paris Saint-Germain Strike Junior. Неговиот дизајн содржи детали кои се специјално направени за ѕвезди во подем. Тенок, рационализирано вклопување гарантира дека ништо не доаѓа меѓу вас и топката, додека технологијата Dri-FIT ја контролира влагата и лесно ја отстранува потта за да ве одржува суви и свежи до последен момент. Страничните џебови со патент обезбедуваат вашите работи да останат на безбедно место. Еластичниот појас нуди идеално вклопување, додека мрежестата конструкција додава леснотија.
Спецификација:

 • Dri-FIT технологија
 • Странични џебови со патент
 • Еластичен појас
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Шорцеви CW6109-010
  Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви кои ја отстрануваат потта и овозможува...
  545 ДЕН
  Заштеда 50%
  1.090 ДЕН
  Помош