Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
Женски хеланки
Код на производ:
(DM7023-491)
NIKE

NIKE Yoga

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
4.190 ДЕН
Моментална цена
4.190 ДЕН
Моментална цена
4.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Идеални за јога, женските спортски хеланки Nike Yoga ве обвиткуваат во удобноста на растеглива ткаенина што се чувствува мека на вашата кожа. Високиот појас ја прегрнува вашата половина за да бидете сигурни и покриени дури и за време на најпребирливите вежби. Идеални се за комбинирање со кратка маичка до папокот, а тесниот крој и должината 7/8 ја истакнуваат вашата женственост и ги доведуваат вашите Nike патики до израз. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Блага форма „V“ на задната страна ги истакнува вашите природни линии за сигурен изглед. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна. Спецификација: Женски хеланки за спортски активности Должина: 7/8 Dri-FIT технологија Високо еластичен струк Состав: 80% полиестер, 20% еластин; Поставата: 100% полиестер Машинско перење Најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна.
Подетално

Идеални за јога, женските спортски хеланки Nike Yoga ве обвиткуваат во удобноста на растеглива ткаенина што се чувствува мека на вашата кожа. Високиот појас ја прегрнува вашата половина за да бидете сигурни и покриени дури и за време на најпребирливите вежби. Идеални се за комбинирање со кратка маичка до папокот, а тесниот крој и должината 7/8 ја истакнуваат вашата женственост и ги доведуваат вашите Nike патики до израз. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Блага форма „V“ на задната страна ги истакнува вашите природни линии за сигурен изглед. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна.
Спецификација:

 • Женски хеланки за спортски активности
 • Должина: 7/8
 • Dri-FIT технологија
 • Високо еластичен струк
 • Состав: 80% полиестер, 20% еластин; Поставата: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош