Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Код на производ:
(DH9230-451)
NIKE

NIKE Academy Pro

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Цена со попуст
2.792 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е машка фудбалска маичка со долги ракави со класичен спортски крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Nike. Направен е од 100% рециклиран полиестер и обезбедува удобност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со долги ракави со патент 1/4 со кој лесно можете да го прилагодите отворот на маичката. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестиот заден панел обезбедува дополнителна дишливост. Невидливите дупки за палецот им помагаат на ракавите да останат на место додека се движите и беспрекорно исчезнуваат кога не ги користите. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација: Машки фудбалски дрес Долги ракави Состав: 100% рециклиран полиестер 1/4 патент Dri-FIT технологија Дупки на палецот.
Подетално

Nike Academy Pro е машка фудбалска маичка со долги ракави со класичен спортски крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Nike. Направен е од 100% рециклиран полиестер и обезбедува удобност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со долги ракави со патент 1/4 со кој лесно можете да го прилагодите отворот на маичката. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестиот заден панел обезбедува дополнителна дишливост. Невидливите дупки за палецот им помагаат на ракавите да останат на место додека се движите и беспрекорно исчезнуваат кога не ги користите. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате.
Спецификација:

 • Машки фудбалски дрес
 • Долги ракави
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • 1/4 патент
 • Dri-FIT технологија
 • Дупки на палецот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S S
  M M
  L L
  XL XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош