Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Код на производ:
(DH9236-010)
NIKE

NIKE Academy Pro

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е машки фудбалски шорц кој ви помага да постигнете максимални перформанси на теренот. Стандардното вклопување обезбедува максимална слобода на движење и ви дава можност да го покажете вашиот фудбалски талент. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи, не дозволувајќи потта да ве забави. Еластичниот појас со шипка го подобрува приспособувањето и овозможува лесно персонализирање. Целосно е направен од рециклирани полиестерски влакна, па со купување на истиот учествувате во кампањата за почиста планета. Лесно се одржува со перење во машина. Облечете ги овие шорцеви на Nike и блеснете на фудбалските терени. Спецификација: Машки фудбалски шорцеви Состав: 100% рециклиран полиестер Dri-FIT технологија Машинско перење Должина над коленото Еластичен појас со јамка.
Подетално

Nike Academy Pro е машки фудбалски шорц кој ви помага да постигнете максимални перформанси на теренот. Стандардното вклопување обезбедува максимална слобода на движење и ви дава можност да го покажете вашиот фудбалски талент. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи, не дозволувајќи потта да ве забави. Еластичниот појас со шипка го подобрува приспособувањето и овозможува лесно персонализирање. Целосно е направен од рециклирани полиестерски влакна, па со купување на истиот учествувате во кампањата за почиста планета. Лесно се одржува со перење во машина. Облечете ги овие шорцеви на Nike и блеснете на фудбалските терени.
Спецификација:

 • Машки фудбалски шорцеви
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Должина над коленото
 • Еластичен појас со јамка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S S
  M M
  L L
  XL XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош