Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
COLUMBIA Newton Ridge™ II
Машки панталони
Код на производ:
(2012991011)
COLUMBIA

COLUMBIA Newton Ridge™ II

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.353 ДЕН
Заштеда: 1.437 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 S
 • 34 M
 • 36 L
 • 38 L
 • 40 XL
 • 42 XL
 • 44 2XL
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 50
 • 52 52
 • 54 54
 • 56 56
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Columbia Newton Ridge™ II се машки панталони за активности на патека. Комплетирајте ја вашата опрема за планинарење со овие разновидни панталони кои се претвораат во шорцеви од 25 сантиметри кога ќе ви биде премногу жешко на патеката. Додека нивните напредни технологии ве штитат од вода, влага и сонце, овие панталони се движат со вас без да ве стегаат дури и при најсложените движења. Спецификација: Машки панталони за трчање на патека Omni-Shield™ UPF 50 заштита од сонце Omni-Shield™ технологија која одбива вода Растегливост на ткаенината во четири правци Џебови со патент Долниот дел од нозете може да се одвои со помош на патент, што резултира со шорцеви од 25 сантиметри Материјал: 95% најлон / 5% еластин.
Подетално

Columbia Newton Ridge™ II се машки панталони за активности на патека. Комплетирајте ја вашата опрема за планинарење со овие разновидни панталони кои се претвораат во шорцеви од 25 сантиметри кога ќе ви биде премногу жешко на патеката. Додека нивните напредни технологии ве штитат од вода, влага и сонце, овие панталони се движат со вас без да ве стегаат дури и при најсложените движења.
Спецификација:

 • Машки панталони за трчање на патека
 • Omni-Shield™ UPF 50 заштита од сонце
 • Omni-Shield™ технологија која одбива вода
 • Растегливост на ткаенината во четири правци
 • Џебови со патент
 • Долниот дел од нозете може да се одвои со помош на патент, што резултира со шорцеви од 25 сантиметри
 • Материјал: 95% најлон / 5% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32 S
  34 M
  36 L
  38 L
  40 XL
  42 XL
  44 2XL
  46
  48
  50
  52
  54
  56
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош