Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Jiazi
Детски панталони
Код на производ:
(51044564I-630)
ICEPEAK

ICEPEAK Jiazi

Претходна цена
3.990 ДЕН
Моментална цена
3.990 ДЕН
Цена со попуст
3.192 ДЕН
Заштеда: 798 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15g.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK JIAZI се детски outdoor панталони, наменети за помали девојчиња за ниски температури и зимски радости. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S EXTREME, што значи дека е погоден за активни девојки, дури и при екстремни временски услови. Овие панталони ICEPEAK се водоотпорни, а материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Имаат фиксен штитник за снег, прилагодливи ремени и се еластични на половината. Панталоните се функционални во секоја ситуација, без оглед на временските услови. Спецификација:Детски скијачки панталони за помали девојчињаПатентЕластичен појасПрилагодливи ремени за рамоВодоотпорниСостав: 100% полиестер.
Подетално

ICEPEAK JIAZI се детски outdoor панталони, наменети за помали девојчиња за ниски температури и зимски радости. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S EXTREME, што значи дека е погоден за активни девојки, дури и при екстремни временски услови. Овие панталони ICEPEAK се водоотпорни, а материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Имаат фиксен штитник за снег, прилагодливи ремени и се еластични на половината. Панталоните се функционални во секоја ситуација, без оглед на временските услови. Спецификација:

 • Детски скијачки панталони за помали девојчиња
 • Патент
 • Еластичен појас
 • Прилагодливи ремени за рамо
 • Водоотпорни
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15g.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош