Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
Детски дрес
Код на производ:
(HI3792)
adidas

adidas Messi

Претходна цена
1.988 ДЕН
Моментална цена
1.988 ДЕН
Цена со попуст
1.590 ДЕН
Заштеда: 398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9m -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas MESSI е фудбалски дрес со кратки ракави дизајниран за момчиња, љубители на фудбалот и фудбалската легенда Лионел Меси. Лионел Меси е опседнат со фудбалот уште од неговиот прв удар кога имал само шест години. Овој машки дрес претставува безусловна љубов кон фудбалот. Натписот „Balón Te Adoro“ над неговиот потпис и бројот 10 на градите му оддава почит на сето она што Меси го направил и на сето она што го прави најдобар меѓу најдобрите. Спецификација: Дрес за момчиња Кратки ракави V-израз на крагната Графика Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas MESSI е фудбалски дрес со кратки ракави дизајниран за момчиња, љубители на фудбалот и фудбалската легенда Лионел Меси. Лионел Меси е опседнат со фудбалот уште од неговиот прв удар кога имал само шест години. Овој машки дрес претставува безусловна љубов кон фудбалот. Натписот „Balón Te Adoro“ над неговиот потпис и бројот 10 на градите му оддава почит на сето она што Меси го направил и на сето она што го прави најдобар меѓу најдобрите.
Спецификација:

 • Дрес за момчиња
 • Кратки ракави
 • V-израз на крагната
 • Графика
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дрес
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9m -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош