Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Element
NIKE Element
NIKE Element
NIKE Element
NIKE Element
NIKE Element
NIKE Element
NIKE Element
Женска маица со долги ракави
Код на производ:
(CU3220-601)
NIKE

NIKE Element

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Element е женска маица за трчање и за долги и за кратки патеки. Тука е да ве поддржи да истраете и секогаш да бидете блиску до зацртаната цел. Изработена е од мека, еластична ткаенина која ќе ви овозможи максимална удобност и слобода на движење. Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение за време на трчањето. Овој модоел се одликува со долги ракави и патент 1/2 што ви овозможува да го прилагодите протокот на воздух. Направена е од најмалку 75% рециклирано полиестерско влакно и може да се носи како основен слој, среден слој или самостојно, во зависност од вашите потреби. Прозрачниот дизајн Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашето тело за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Има рефлектирачки дизајнерски елементи, прозорец преку кој можете да го следите времето на часовникот и врвка за палецот за подобро покривање на раката. Облечете го оваа функционало парче и започнете го трчањето со стил. Спецификација: Женска маица за трчање Долги ракави Машинско перење Состав: 88% рециклиран полиестер и 12% спандекс Патент ½ Dri-FIT технологија Рефлектирачки елементи .
Подетално

Nike Element е женска маица за трчање и за долги и за кратки патеки. Тука е да ве поддржи да истраете и секогаш да бидете блиску до зацртаната цел. Изработена е од мека, еластична ткаенина која ќе ви овозможи максимална удобност и слобода на движење. Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение за време на трчањето. Овој модоел се одликува со долги ракави и патент 1/2 што ви овозможува да го прилагодите протокот на воздух. Направена е од најмалку 75% рециклирано полиестерско влакно и може да се носи како основен слој, среден слој или самостојно, во зависност од вашите потреби. Прозрачниот дизајн Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашето тело за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Има рефлектирачки дизајнерски елементи, прозорец преку кој можете да го следите времето на часовникот и врвка за палецот за подобро покривање на раката. Облечете го оваа функционало парче и започнете го трчањето со стил.
Спецификација:

 • Женска маица за трчање
 • Долги ракави
 • Машинско перење
 • Состав: 88% рециклиран полиестер и 12% спандекс
 • Патент ½
 • Dri-FIT технологија
 • Рефлектирачки елементи

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош