Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Linzen Jr
ICEPEAK Linzen Jr
ICEPEAK Linzen Jr
ICEPEAK Linzen Jr
Детски панталони
Код на производ:
(51006564I-390)
ICEPEAK

ICEPEAK Linzen Jr

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.512 ДЕН
Заштеда: 878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak LENZEN JR се скијачки панталони за деца. Функционалноста и удобноста се императиви на дизајнот на Icepeak. Овие скијачки панталони за деца припаѓаат на производите EXTREME, кои се одлични и за многу студено време и екстремни услови. Тие се водоотпорни и топли. Изработени се од полиестерска ткаенина со водоотпорна мембрана 10000 mm / 5000 mvp. Лесната постава што дише е направена од полиестер и дава исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Високо прилагодлив струк, прилагодливи трегери, засилувања во долниот дел на нозете, зглобна конструкција на колената - сето тоа се детали кои ги прават овие скијачки панталони функционални и вистински избор за вашето дете.СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ:Детски скијачки панталони за децасостав: 100% полиестерводоотпорна мембрана 10000 mm / 5000 mvpсинтетичко полнење - 100% полиестер.
Подетално

Icepeak LENZEN JR се скијачки панталони за деца. Функционалноста и удобноста се императиви на дизајнот на Icepeak. Овие скијачки панталони за деца припаѓаат на производите EXTREME, кои се одлични и за многу студено време и екстремни услови. Тие се водоотпорни и топли. Изработени се од полиестерска ткаенина со водоотпорна мембрана 10000 mm / 5000 mvp. Лесната постава што дише е направена од полиестер и дава исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Високо прилагодлив струк, прилагодливи трегери, засилувања во долниот дел на нозете, зглобна конструкција на колената - сето тоа се детали кои ги прават овие скијачки панталони функционални и вистински избор за вашето дете.
СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ:

 • Детски скијачки панталони за деца
 • состав: 100% полиестер
 • водоотпорна мембрана 10000 mm / 5000 mvp
 • синтетичко полнење - 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Панталони 51006564I-990
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Панталони 51046542I-990
  2.952 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.690 ДЕН
  Помош