Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
Детски тренерки
Код на производ:
(HU1559)
adidas

adidas Badge of Sport

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална цена
3.688 ДЕН
Цена со попуст
2.950 ДЕН
Заштеда: 738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Badge of Sport секојдневниот спортски комплет за тинејџери е дизајниран за неуморните млади спортисти. Овие тренерки се омилено парче за одење во природа во текот на целиот викенд. Класичниот крој и мекиот француски фротир направен од рециклиран материјал, обезбедуваат целодневна удобност. Горниот дел има стандарден крој, додека панталоните благо се стеснуваат и ви овозможуваат лесно да ги истакнете вашите нови adidas патики. Откривањето на светот преку игра е полесно и поубаво во удобноста на adidas. Еластичниот појас има учкур во контрастна боја, па затоа подесувањето на обемот на половината не е проблем. Ова спортско парче е направено од 100% рециклиран материјал, така што претставува едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад и е дел од Primegreen линијата. Спецификација: Машки комплет тренерки за тинејџери ¬adidas лого Еластичен појас со учкур Џебови на долниот дел Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Badge of Sport секојдневниот спортски комплет за тинејџери е дизајниран за неуморните млади спортисти. Овие тренерки се омилено парче за одење во природа во текот на целиот викенд. Класичниот крој и мекиот француски фротир направен од рециклиран материјал, обезбедуваат целодневна удобност. Горниот дел има стандарден крој, додека панталоните благо се стеснуваат и ви овозможуваат лесно да ги истакнете вашите нови adidas патики. Откривањето на светот преку игра е полесно и поубаво во удобноста на adidas. Еластичниот појас има учкур во контрастна боја, па затоа подесувањето на обемот на половината не е проблем. Ова спортско парче е направено од 100% рециклиран материјал, така што претставува едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад и е дел од Primegreen линијата.
Спецификација:

 • Машки комплет тренерки за тинејџери
 • ¬adidas лого
 • Еластичен појас со учкур
 • Џебови на долниот дел
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-момчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  3.750 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.688 ДЕН
  Помош