Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
Машки елек за трчање
Код на производ:
(DD5647-334)
NIKE

NIKE Therma-FIT Repel

Претходна цена
6.490 ДЕН
Моментална цена
6.490 ДЕН
Цена со попуст
5.192 ДЕН
Заштеда: 1.298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Therma-FIT Repel е машки полнет елек за трчање за студено време. Овој Nike елек ќе ви овозможи да продолжите да трчате дури и кога времето ќе залади. Неговата изолациона технологија во комбинација со водоотпорна ткаенина ви овозможува удобност и чувство на сувост. Дизајниран по познатата Windrunner јакна, дури има и шевови што му оддава почит на овој легендарен дизајн. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на вашето тело и на тој начин ви обезбедува топлина во студените денови. Во комбинација со ткаената, водоотпорна ткаенина, ви овозможува чувство на сувост и удобност при влажни временски услови. Синтетичкото изолациско полнење е тука за дополнителна топлина. Има перфорации за оптимална прозрачност. Спецификација: Машки елек за трчање Патент Странични џебови со патенти Рефлектирачки елементи Машинско перење Материјал: 100 % најлон; материјал користен за полнењето: 100% полиестер .
Подетално

Nike Therma-FIT Repel е машки полнет елек за трчање за студено време. Овој Nike елек ќе ви овозможи да продолжите да трчате дури и кога времето ќе залади. Неговата изолациона технологија во комбинација со водоотпорна ткаенина ви овозможува удобност и чувство на сувост. Дизајниран по познатата Windrunner јакна, дури има и шевови што му оддава почит на овој легендарен дизајн. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на вашето тело и на тој начин ви обезбедува топлина во студените денови. Во комбинација со ткаената, водоотпорна ткаенина, ви овозможува чувство на сувост и удобност при влажни временски услови. Синтетичкото изолациско полнење е тука за дополнителна топлина. Има перфорации за оптимална прозрачност.
Спецификација:

 • Машки елек за трчање
 • Патент
 • Странични џебови со патенти
 • Рефлектирачки елементи
 • Машинско перење
 • Материјал: 100 % најлон; материјал користен за полнењето: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Елек
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Помош