Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Jumpan
NIKE Jordan Jumpan
NIKE Jordan Jumpan
NIKE Jordan Jumpan
Детски тренерки
Код на производ:
(25A838-AA7)
NIKE

NIKE Jordan Jumpan

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
1.883 ДЕН
Заштеда: 807 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2T 18-24м
 • 3T 2-3г.
 • 4T 3-4г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JORDAN JUMPMAN се детски тренерки инспирирани од кошарката наменета за бебиња -девојчиња. Овозможете им на вашите малечки да го носат вашиот омилен бренд уште од мали нозе. Горниот дел со долги ракави е изработен од трико ткаенина, која е мазна и прозрачна. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот на горниот дел, а ребрестите манжетни и на горниот и на долниот дел ги спречуваат несаканите поместувања. Jordan дизајнот и Jumpman логото на предниот горен дел и ногата ќе ги насочат вашите малечки кон прекрасната игра под обрачите. Долниот дел е изработен од полиестер и одлично се вклопува овозможувајќи целосна слобода на движење. Мекиот еластичен појас обезбедува совршено вклопување. Лесно се одржуваат со перење во машина. Спецификација: Детски тренерки за бебиња-девојчиња Ребрести манжетно Jordan дизајн и Jumpman лого Состав: 100% полиестер Патент со целосна должина Еластичен појас Машинско перење.
Подетално

Nike JORDAN JUMPMAN се детски тренерки инспирирани од кошарката наменета за бебиња -девојчиња. Овозможете им на вашите малечки да го носат вашиот омилен бренд уште од мали нозе. Горниот дел со долги ракави е изработен од трико ткаенина, која е мазна и прозрачна. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот на горниот дел, а ребрестите манжетни и на горниот и на долниот дел ги спречуваат несаканите поместувања. Jordan дизајнот и Jumpman логото на предниот горен дел и ногата ќе ги насочат вашите малечки кон прекрасната игра под обрачите. Долниот дел е изработен од полиестер и одлично се вклопува овозможувајќи целосна слобода на движење. Мекиот еластичен појас обезбедува совршено вклопување. Лесно се одржуваат со перење во машина.
Спецификација:

 • Детски тренерки за бебиња-девојчиња
 • Ребрести манжетно
 • Jordan дизајн и Jumpman лого
 • Состав: 100% полиестер
 • Патент со целосна должина
 • Еластичен појас
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  2T 18-24м
  3T 2-3г.
  4T 3-4г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош