Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(HM4457)
adidas

adidas Marimekko

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Цена со попуст
2.710 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Marimekko долниот дел тренерки за девојчиља е создаден во соработка со финската модна куќа Marimekko. Двата модни гиганти го сакаат најдоброто за нашата планета и овој модел и затоа овој модел е направен од голем дел рециклирана содржина. Материјалот е создаден со рециклирање на содржината создадена од произведениот отпад и отпадот од домаќинството по потрошувачката, со цел да се избегне штетното влијание врз животната средина. Покрај тоа, памучните производи поддржуваат одржливо производство на памук. Изгледајте добро, чувствувајте се добро и направете нешто добро за нашата планета. Препознатливиот и апстрактен Marimekko принт е инспириран од различноста на човечките форми, а со изборот на модел ќе обезбедите уникатен изглед со секоја модна комбинација. Мекиот и топол материјал од руно е идеален за студено време. Спецификација: Долен дел тренерки за девојчиња Еластичен појас со врвка Состав: 70% одржлив памук, 30% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Marimekko долниот дел тренерки за девојчиља е создаден во соработка со финската модна куќа Marimekko. Двата модни гиганти го сакаат најдоброто за нашата планета и овој модел и затоа овој модел е направен од голем дел рециклирана содржина. Материјалот е создаден со рециклирање на содржината создадена од произведениот отпад и отпадот од домаќинството по потрошувачката, со цел да се избегне штетното влијание врз животната средина. Покрај тоа, памучните производи поддржуваат одржливо производство на памук. Изгледајте добро, чувствувајте се добро и направете нешто добро за нашата планета. Препознатливиот и апстрактен Marimekko принт е инспириран од различноста на човечките форми, а со изборот на модел ќе обезбедите уникатен изглед со секоја модна комбинација. Мекиот и топол материјал од руно е идеален за студено време.
Спецификација:

 • Долен дел тренерки за девојчиња
 • Еластичен појас со врвка
 • Состав: 70% одржлив памук, 30% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Детскиот долен дел тренерка за девојчиња adidas DISNEY COMFY PRINCESSES е карактеристич...
  1.990 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.488 ДЕН
  Помош