Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
NIKE Dri-FIT Challenger Run Division
Код на производ:
(DQ4728-325)
NIKE

NIKE Dri-FIT Challenger Run Division

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Цена со попуст
2.691 ДЕН
Заштеда: 299 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-Fit Challenger Run Division машки шорцеви за трчање за подобри перформанси и побрзо стигнување до целта. Секоја трка не е маратон, туку натпревар со самиот себе. Тие се дизајнирани да ве поддржат додека ги постигнувате најдобрите резултати. Технологијата Dri-Fit ја апсорбира потта од кожата и ви помага да останете суви и свежи. Ткаенината која е обложена одвнатре, еластичниот појас и поширокиот крој на ногавиците обезбедува целосна слобода на движење. Страничните џебови се тука за да ги понесете ситниците со себе, а џебот со копче на средината од задната страна е доволно голем за да го складирате вашиот телефон. Спецификација: Машки шорцеви за трчање Џебови Еластичен појас Dri-Fit технологија Рефлектирачки линии на долниот дел од грбот Состав: 100 % полиестер.
Подетално

Nike Dri-Fit Challenger Run Division машки шорцеви за трчање за подобри перформанси и побрзо стигнување до целта. Секоја трка не е маратон, туку натпревар со самиот себе. Тие се дизајнирани да ве поддржат додека ги постигнувате најдобрите резултати. Технологијата Dri-Fit ја апсорбира потта од кожата и ви помага да останете суви и свежи. Ткаенината која е обложена одвнатре, еластичниот појас и поширокиот крој на ногавиците обезбедува целосна слобода на движење. Страничните џебови се тука за да ги понесете ситниците со себе, а џебот со копче на средината од задната страна е доволно голем за да го складирате вашиот телефон.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трчање
 • Џебови
 • Еластичен појас
 • Dri-Fit технологија
 • Рефлектирачки линии на долниот дел од грбот
 • Состав: 100 % полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош