Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
Детски тренерки
Код на производ:
(HM6614)
adidas

adidas Badge of Sport

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.388 ДЕН
Моментална цена
2.388 ДЕН
Моментална цена
2.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Badge of Sport сет за бебиња е сет за секој ден бидејќи на вашите најмлади спортисти им треба удобност секој ден додека го откриваат светот. аdidas Badge of Sport логото носи урбан стил. Еластичниот појас со врвка и манжетни ги одржуваат тренерките на место и обезбедуваат непречено движење. Дизајнот и бојата одговараат и на девојчињата и на момчињата, така што еден сет можат да го делат браќата и сестрите. Комплетот е изработен од удобен француски фротир кој е мек при допир со кожата. Производот е направен од рециклирана содржина како дел од амбицијата на adidas да го намали пластичниот отпад. Спецификација: Унисекс детски комплет Манжетни Еластичен појас Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Badge of Sport сет за бебиња е сет за секој ден бидејќи на вашите најмлади спортисти им треба удобност секој ден додека го откриваат светот. аdidas Badge of Sport логото носи урбан стил. Еластичниот појас со врвка и манжетни ги одржуваат тренерките на место и обезбедуваат непречено движење. Дизајнот и бојата одговараат и на девојчињата и на момчињата, така што еден сет можат да го делат браќата и сестрите. Комплетот е изработен од удобен француски фротир кој е мек при допир со кожата. Производот е направен од рециклирана содржина како дел од амбицијата на adidas да го намали пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Унисекс детски комплет
 • Манжетни
 • Еластичен појас
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош