Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
Детски комплет
Код на производ:
(85B225-R78)
NIKE

NIKE Air

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
2.421 ДЕН
Заштеда: 269 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6X 6X
 • 1 1
 • 2 2
 • 3 3
 • 3- 3-
 • 4 3-4г.
 • 4- 4-
 • 5 4-5г.
 • 5- 5-
 • 6 5-6г.
 • 7 6-7г.
 • 8 8
 • 8- 8-
 • 9 9
 • 9- 9-
 • 10 10
 • 11 11
 • 12 9-12м
 • 14 14
 • OSFA OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Jordan Air детскиот комплет за момчиња се одликува со мека и удобна маица со принт и шорцеви од фротирна ткаенина за целодневно уживање. Регуларниот крој и еластичниот прилагодлив појас нудат идеално вклопување, додека еластичната манжетна на крагната ја одржува маицаа на место, без разлика дали вашето момче трча, скока или ужива во слободното време. Удобната ткаенина нуди беспрекорна удобност. Целосната графика додава забавна вибрација.Спецификација: Регуларен крој Кратки ракави Заоблено деколте Еластичен прилагодлив појас Целосна графика Француски фротир Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Jordan Air детскиот комплет за момчиња се одликува со мека и удобна маица со принт и шорцеви од фротирна ткаенина за целодневно уживање. Регуларниот крој и еластичниот прилагодлив појас нудат идеално вклопување, додека еластичната манжетна на крагната ја одржува маицаа на место, без разлика дали вашето момче трча, скока или ужива во слободното време. Удобната ткаенина нуди беспрекорна удобност. Целосната графика додава забавна вибрација.
Спецификација:

 • Регуларен крој
 • Кратки ракави
 • Заоблено деколте
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Целосна графика
 • Француски фротир
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви и маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  6X
  1
  2
  3
  3-
  4 3-4г.
  4-
  5 4-5г.
  5-
  6 5-6г.
  7 6-7г.
  8
  8-
  9
  9-
  10
  11
  12 9-12м
  14
  OSFA
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош