Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
adidas 3 Stripes
Детски тренерки
Код на производ:
(HM9678)
adidas

adidas 3 Stripes

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
3.788 ДЕН
Моментална цена
3.788 ДЕН
Моментална цена
3.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas 3 Stripes детскиот спортски комплет е направен од рециклирана содржина. Удобниот и мек, француски фротир ги загрева момчињата и девојчињата за време на студените денови. Дали сте возбудени секогаш кога ќе добиете ново парче облека од линијата на adidas? Пренесете ја таа радост на вашите најмали. Горниот дел од комплетот има капуљача што го истакнува спортскиот стил, додека adidas логото ја истакнува припадноста на брендот. Кога се најактивни, Aeroready технологијата ги одржува авантуристите суви и го зголемува нивното ниво на енергија до крајот на динамичниот ден. Материјалот на комплетот е создаден со рециклирање на содржината создадена од отпадот од производството и отпадот од домаќинството со цел да се намали штетното влијание врз животната средина. Спецификација:Детски комплет за секој денЕластичен појасЕластични манжетниAeroready технологијаСтранични џебовиКапуљачаadidas логоСостав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas 3 Stripes детскиот спортски комплет е направен од рециклирана содржина. Удобниот и мек, француски фротир ги загрева момчињата и девојчињата за време на студените денови. Дали сте возбудени секогаш кога ќе добиете ново парче облека од линијата на adidas? Пренесете ја таа радост на вашите најмали. Горниот дел од комплетот има капуљача што го истакнува спортскиот стил, додека adidas логото ја истакнува припадноста на брендот. Кога се најактивни, Aeroready технологијата ги одржува авантуристите суви и го зголемува нивното ниво на енергија до крајот на динамичниот ден. Материјалот на комплетот е создаден со рециклирање на содржината создадена од отпадот од производството и отпадот од домаќинството со цел да се намали штетното влијание врз животната средина.
Спецификација:

 • Детски комплет за секој ден
 • Еластичен појас
 • Еластични манжетни
 • Aeroready технологија
 • Странични џебови
 • Капуљача
 • adidas лого
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош